JTC Award Winners

2022 Award Winners

U8 Girls        MOST IMPROVED                     Lottie Walters

U8 Girls        PLAYER                                       Ettie Champniss

U8 Boys        MOST IMPROVED                     Vakaris Pukas

U8 Boys        PLAYER                                       Zack Barbezat

U9 Girls        MOST IMPROVED                     Bea Vale

U9 Girls        PLAYER                                       Phoebe Millard

U9 Boys        MOST IMPROVED                     James Bradford

U9 Boys        PLAYER                                       George Reeves

U10 Girls      MOST IMPROVED                     Eloise Bruce-Payne

U10 Girls      PLAYER                                       Imogen Blackmore

U10 Boys      MOST IMPROVED                     Jacob Robinson

U10 Boys      PLAYER                                       Jacob Katsande

U11 Girls      MOST IMPROVED                     Amelie Wakeford

U11 Girls      PLAYER                                       Amity Aust

U11 Boys      MOST IMROVED                        Oliver Hughes

U11 Boys      PLAYER                                       William Davison

U12 Girls      MOST IMPROVED                     Alexandra Weber

U12 Girls      PLAYER                                       Lucy Cooper

U12 Boys      MOST IMROVED                        Tom Hearn

U12 Boys      PLAYER                                       Will Butterworth

U14 Girls      MOST IMPROVED                     Martha Hancock

U14 Girls      PLAYER                                       Charlie Milsom

U14 Boys      MOST IMPROVED                     Max Fairley

U14 Boys      PLAYER                                       Luke Sertin

U16 Girls      MOST IMPROVED                     Jessica Knechtli

U16 Girls      PLAYER                                       Evie Butterfield

U16 Boys      MOST IMPROVED                     Alex Mould

U16 Boys      PLAYER                                       Jonty Gustard

U18 Girls      MOST IMPROVED                     Not Awarded

U18 Girls      PLAYER                                       Not Awarded

U18 Boys      PLAYER                                       Robert Dymond

U18 Boys      MOST IMROVED                        Oliver Nathan

                      ACADEMY PLAYER                 Robert Dymond

                      VOLUNTEER                              Ed Harrison

                      SPECIAL ACHIEVEMENT       Ruby Butterfield           

2023 Award Winners U8-U12

U8 BOY

PLAYER

OWEN HUGHES

U8 BOY

MOST IMPROVED

SETH REEVES

U8 GIRL

PLAYER

LOTTIE WALTERS

U8 GIRL

MOST IMPROVED

ELLA PEDEN

U9 BOY

PLAYER

LUCAS BARBER

U9 BOY

MOST IMPROVED

THOMAS STREET

U9 GIRL

PLAYER

IMOGEN ATKINS

U9 GIRL

MOST IMPROVED

PENNY MILLARD

U10 BOY

PLAYER

JAMES BRADFORD

U10 BOY

MOST IMPROVED

RYAN GAZI

U10 GIRL

PLAYER

LUCY BALL

U10 GIRL

MOST IMPROVED

FLORENCE BADGER

U11 BOY

PLAYER

JACOB KATSANDE

U11 BOY

MOST IMPROVED

JACOB ROBINSON

U11 GIRL

PLAYER

IMOGEN BLACKMORE

U11 GIRL

MOST IMPROVED

AVA PELLOW

U12 BOY

PLAYER

MICHAEL KATSANDE

U12 BOY

MOST IMPROVED

MAX THOMAS

U12 GIRL

PLAYER

PEGGY MARSHALL

U12 GIRL

MOST IMPROVED

CHLOE BENSTED

U8 HIGHLY COMMENDED: JOSHUA CROSS, HOLLY WYER, SAM WHYTE, IMOGEN BARRATT

U12 GIRLS COMMITMENT, COACHABILITY & SKILLS: SASHA FIRBANK, PIPPA FIRBANK, AMELIE WAKEFORD, SOPHIE OSBORN, EMILY STREET, ELSPETH MARKE, ALICE BODE, LUCY GAMBLE, SIAN STRINGER, ELOISE BRUCE-PAYNE, CAOIMHE O'SULLIVAN CLARKE, ELIZA PARSONS

U12 GIRLS PLEASEURE TO COACH: KATHERINE OSBORN, AMURI VALE

2023 Award Winners U14-U16

U14 BOYS

PLAYER

RHYS GOODMAN

U14 BOYS

MOST IMPROVED

JUDE LE PAGE

U14 GIRLS

PLAYER

NINA LASCELLES

U14 GIRLS

MOST IMPROVED

JESS CLAYTON

U16 BOYS

PLAYER

ZACK GLASGOW

U16 BOYS

MOST IMPROVED

GEORGE HANCOCK

U16 GIRLS

PLAYER

EMMA HIBBERT

U16 GIRLS

MOST IMPROVED

NATALIE JACKSON

U18 GIRLS

PLAYER

BELLA LOWTON

U18 GIRLS

MOST IMPROVED

EMILIE KIRKWOOD

U18 BOYS

PLAYER

OSKAR EDWARDS

U18 BOYS

MOST IMPROVED

BEN MACLEAN

SPECIAL ACHIEVEMENT

AVA SHAW

VOLUNTEER AWARD

LOUISE BELL

ACADEMY PLAYER

OSKAR EDWARDS

U14A Girls: Highest Scorer - Nina Lascelles, Best Commitment - Georgia Doel, Best Attendance - Ava Shaw and Isla Game.

U14B Girls: Highest Scorer - Leafy Champniss, Best Attendance/Commitment Leafy Champniss, Lucy Cooper, Eliza Gustard, Evie Moore, Outstanding Contribution - Lexie Weber, Future Potential Player - Lucy Cooper, Team Spirit - Lily Ewings.

U14C Girls: Highest Scorer - Flo Shone, Best Attendance - Daisy Brett & Emma Wilson, Best Commitment - Eva Bentley

Our Partners

ProFin
Advalus
GCR Communications
Team Bath Buccaneers Talent Academy
Clubmark
ProFin
Advalus
GCR Communications
Team Bath Buccaneers Talent Academy
Clubmark
Uni of Bath
England Hockey
Business control
Y1
John Moore Sports
The royce clinic
Spotters Hockey Academy
Uni of Bath
England Hockey
Business control
Y1
John Moore Sports
The royce clinic
Spotters Hockey Academy
members nameclub role
FIRST NAME *
SURNAME *
EMAIL *
PHONE
MESSAGE *
tbbhc
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Thanks for your message!

We will do our best to get back to you as soon as possible.